Zero Waste dla początkujących
  1. Nie kupuj jeśli masz to chyba najprostsza zasada, która pozwoli wejść w ten świat. Kupuj, kiedy to czego używasz się kończy.
    Ja dostrzegłam, że wącham balsamów do ciała mając cztery otwarte opakowania w domu.
    Tak nie robimy. 🙂
  2. Jeśli masz wybór kupuj w szkle, a nie w plastiku. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo firm ekologicznych, które dbają nie tylko o produkcję, ale również o opakowania.
  3. Zamień foliówki na torby płócienne. Kupując ładną torbę będziesz się cieszyć zabierając ją na zakupy, a może masz już jakąś w domu? Nie podoba Ci się? Przerób ją przy użyciu naszywek, farb w sprayu itd. Totalnie zero waste są worki szyte ze starych materiałów, np. ze starych firanek.
  4. Bądź uważny jakie kupujesz rzeczy codziennego użytku. Zamień szczoteczki do zębów plastikowe na bambusowe, a płyn do jamy ustnej z tego w plastiku na tabletki przechowywane sprzedawane w szklanych słoikach
Komentarze
Iwetta
Świetne porady! <3 Warto je wdrążyć w życie :)
Dodaj komentarz
heart
O mnie
O mnie
Nazywam się Natalia Sochacka i jestem blogerką. Piszę o komunikacji, rozwoju osobistym i instagram marketingu. Moją misją jest wyposażyć kobiety w kompetencje i narzędzia, które pozwalają śmiało iść przez życie i budować własną markę. Pani Sukienka to przestrzeń dla kobiet, które chcą się rozwijać, przekraczać swoje granice i dążyć do wyznaczonych sobie celów.
instagram panisukienka