Mass Followers, o co chodzi?

Kim są i skąd się wzięli?

Użytkując instagram mogliście natknąć się na pojęcie mass followers.
Mass followers to konta, które obserwują więcej niż 1500 osób, bardzo często są to sztuczne konta do sztucznego pompowania kont innych osób; lub konta działające na zasadzie folllow/unfollow; followują osobę nie dlatego, że są zainteresowani, tylko żeby zdobyć więcej własnych followersów, dlatego po chwili dają unfollow. Czasami są to też konta duchy, od których powiadomienie dostaniecie tylko w momencie zaobserwowania.

Jaki wpływ na zasięgi mają mass followers?

Od jakiegoś czasu posty na tablicy instagrama widzimy zależnie od naszej relacji z autorem i zaangażowania danego posta.

Mass followers zmniejszają zaangażowanie Twojego posta

Dlaczego? Jak już ustaliliśmy wyżej mass followersi nie oglądają Twoich postów, ale są wśród Twoich odbiorców, to znaczy, że gdy wyświetli im się Twoje zdjęcie to prawdopodobnie nie zareagują lub nie będą w stanie dojechać do Twojego posta w feedzie.

1500 to nie losowa liczba, po prostu my, ludzie, nie jesteśmy w stanie w ciągu jednego dnia obejrzeć taka ilość contentu.

Co zrobić z kontami mass followers?

Masowe obserwowanie osób to forma spamu, więc możecie zgłaszać takie konta, jako spam.

Możecie ich też blokować lub usuwać ze swojego profilu.

  1. Sprawdź czy Ty jesteś massowym followersem, jeśli tak sukcesywnie usuwaj około 60 osób na godzinę/ nie więcej.
  2. Kontroluj to kto Ciebie obserwuje i usuwaj massowych followersów.
Komentarze
Brak komentarzy. Bądź pierwszą osobą, która rozpocznie dyskusję.
Dodaj komentarz
heart
O mnie
O mnie
Nazywam się Natalia Sochacka i jestem blogerką. Piszę o komunikacji, rozwoju osobistym i instagram marketingu. Moją misją jest wyposażyć kobiety w kompetencje i narzędzia, które pozwalają śmiało iść przez życie i budować własną markę. Pani Sukienka to przestrzeń dla kobiet, które chcą się rozwijać, przekraczać swoje granice i dążyć do wyznaczonych sobie celów.
instagram panisukienka