Zachęta… Dlaczego warto oglądać sztukę?

Odkąd zaczęłam mieszkać w Warszawie wybierałam się do Zachęty i w końcu udało mi się dotrzeć.

Obecna ekspozycja to między innymi wystawa lalek…

Bliskie spotkanie z lalkami teatralnymi budzi nie tylko fascynacje, ale również niepokój. Spać w tej sali na pewno bym nie chciała.

,,SYTUACJE”
Wystawa Liliany Porter 

Sztuka, nad którą trzeba się zatrzymać, przypatrzeć i zrozumieć.
Wystawa to przegląd przez różne etapy twórczości. Jeśli będziecie koniecznie zatrzymajcie się na moment i obejrzyjcie wyświetlany film.

Wiecie już gdzie byłam i co widziałam. Teraz chciałabym napisać, co nie co o sztuce. Kiedyś będąc w muzeum przemknęłabym między eksponatami bez refleksji, ale im dalej idzie moje życie tym więcej uwagi poświęcam sztuce. Identyfikuje się z nią. Staram się zrozumieć artystę. Podziwiam pomysł. Widzę w każdej pracy coś więcej.

Dzisiaj wiem, że sztuka rozwija.
Wiem, że zmusza do zatrzymania.
Wiem, że warto z niej korzystać.

Zachęcam Was do odwiedzenia Narodowej Galerii Sztuki (i wszystkich innych) i przypominam, że studenci wchodzą do Zachęty za 1 zł. 🙂
Komentarze
Marcin
Naprawdę ciekawa wystawa :)
Marcin
Wow jaka wystawa :D
Natalia
Ja kocham sztukę! Sztuka współczesna nie jest najłatwiejsza w odbiorze, ale po dłuższym czasie spędzonym na różnych ekspozycjach można ją poczuć i zaczynać rozumieć – a kiedyś myślałam, że nigdy w życiu nie zrozumiem sztuki współczesnej. Teraz wiem, że się myliłam :-) A w Zachęcie nie byłam, muszę wpisać na listę "must see" jak tylko będę w Warszawie :-) Pozdrawiam :-)
Pani Sukienka
Polecam też ,,Do Czysta" w CSW Toruń :)
Aleksandra
To chyba skorzystam z tego, że jeszcze studiuję :) Uwielbiam sztukę, więc może się wybiorę na wystawę.
Pani Sukienka
tak, tak, tak :)
Karolina
Jeszcze nigdy nie byłam w galerii sztuki. :)
Pani Sukienka
Trzeba szybko nadrobić :)
Dodaj komentarz
heart
O mnie
O mnie
Pani Sukienka to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Nazywam się Natalia i studiuję psychologię. Moją pasją jest moda i nauka, a znakiem rozpoznawczym - sukienka. Piszę bloga, żeby dzielić się z Wami moimi przemyśleniami o kobiecości, inspiracjami modowymi i ciekawymi faktami ze świata psychologii.
instagram panisukienka