Najpiękniejsza Kobieta na świecie…

Chciałabym Wam dzisiaj opowiedzieć o Matce Bożej…
Kilka dni temu w mojej parafii odbyła się peregrynacja kopii obrazu  Matki Boskiej Częstochowskiej, dość emocjonalnie przeżyłam to wydarzenie i postanowiłam zgłębić piękno Maryji. Moje poszukiwania stały się inspiracją do przelania myśli w tym wpisie.
Pomyślmy wspólnie jakie cechy Marii z Nazaretu mogłyby stać się wzorem dla kobiet.

 

ODWAGA

,,Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”
Nikt nie wątpi, w odwagę Maryji. Wyobraźcie sobie, że mając kilkanaście lat zgadzacie się zostać brzemienną ( bez udziału mężczyzny), wiedząc, że za cudzołóstwo grozi ukamienowanie. Maria nie kalkulowała, nie szukała własnych korzyści,  potrafiła zaufać Bogu.
Obecnie niechętnie przyznajemy się do bycia katolikami, brak nam odwagi by bronić wiary, a przecież nie grozi nikomu śmierć.  Modna stała się niezależność, wyzwolenie… przecież w kościele trzeba się podporządkować…  Na pewno? Spójrzmy ponownie na Miriam;
Nastoletnia dziewczyna, brzemienna, poszła SAMA przez góry do Elżbiety. Niczym superbohaterka, nie boi się, nie jest ograniczona, ufa Bogu i działa.

SPOKÓJ I ROZWAGA

,,A Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu”
Maryja swoim zachowaniem pokazała nam, kobietom, niesamowitą rozwagę i konsekwencję działać, znała cel i to było najważniejsze.
Pomyślmy… Wiemy, że na świat przyjdzie Bóg, jesteśmy w obcym mieście, nikt nam nie chce pomóc i ostatecznie Dziecko narodzi się w stajence. Współcześnie stajenka kojarzy nam się dobrze, i jej obraz jest kojący dla naszych serc (w końcu tam narodził się Jezus), ale Maria nie wiedziała, co się stanie, mimo to nie wpadła w histerię, nie słyszymy jej paniki.
Opowiem Wam teraz anegdotę z mojego dnia: bardzo chciałam pójść na naturalne lody, udało mi się dojechać na miejsce i stanąć w długiej kolejce. Po dziesięciu minutach miała nadejść moja kolej, kiedy to Pani przede mną poprosiła ostatnią porcję smaku, na który czekałam. Co zrobiłam ? Wyszłam z kolejki z mini histerią i rozpaczą. Pomyślcie, ile razy straciłyście cierpliwość i rozwagę w drobnych sytuacjach…  I spójrzcie na Maryję z jeszcze większym podziwem.

POKORA, a PEWNOŚĆ SIEBIE

,,Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia,  gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. ”
Miriam milczała, nie wywyższała się, nie domagała się chwały. Z drugiej strony była pewna tego, że błogosławić Ją będą wszystkie narody, przyjęła to zachowując pokorę. Najpiękniejsze połączenie, które ja zobaczyłam w Jej oczach na obrazie…

MACIERZYŃSTWO

,,Pewnego razu, kiedy Jezus przemawiał, kobieta w tłumie powiedziała Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś.On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go.”
Maryja pozwoliła Jezusowi nauczać, dała mu wolność. Trzymała się z boku i nie buntowała się, mimo, że zapewne się o Niego bała.
Nie widziała siebie, tylko Jego dobro i misję.

MIŁOŚĆ

,,A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. Kiedy Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój>, a Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja»”
Maryja, aż do śmierci Syna po prostu była, dała Mu obecność, nie uciekła, nie zwątpiła. Jej obecność stała się  darem dla świata. To właśnie pod krzyżem została naszą Mamą.
Nasuwa mi się tu jeden wniosek: miłość to obecność.

Kocham Cię Mamo

Komentarze
Brak komentarzy. Bądź pierwszą osobą, która rozpocznie dyskusję.
Dodaj komentarz
heart
O mnie
O mnie
Pani Sukienka to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Nazywam się Natalia i studiuję psychologię. Moją pasją jest moda i nauka, a znakiem rozpoznawczym - sukienka. Piszę bloga, żeby dzielić się z Wami moimi przemyśleniami o kobiecości, inspiracjami modowymi i ciekawymi faktami ze świata psychologii.
instagram panisukienka