Ludzie potrafią być DOBRZY

Cześć 🙂
Zazwyczaj narzekam na ludzi w przestrzeni publicznej, ale dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami historią, która daje mi wielkie nadzieje na nasze wspólnotowe dobra.

Kolejny raz AUTOBUS. Może ja po prostu żyję w autobusach, albo mam tylko tam wyostrzoną uwagę, ale to nie ważne…

Autobus, linii 112, godzina popołudniowa. Wsiada Pani z malutkim dzieckiem na rękach i nieco starszą (2/3 latką). Mobilizacja od wejścia, Pani wchodzi sama a obca osoba wprowadza wózek i starsze dziecko.
Dlaczego?
Niemowlak płacze i skręca się z bólu, zarówno na twarzy matki jaki i córki maluje się przerażenie. Wobec takich emocji NIKT, siedzący w okolicy kobiety nie był obojętny.
Mimo okropnego krzysku dziecka, wszyscy podnosili smoczek, który wypadał; opiekowali się starszą dziewczynką i pilnowali wózka.

Obserwowanie tego (i pomoc z mojej strony) było niesamowitym doświadczeniem, bardzo budującym.

Czy w związku z tym możemy stwierdzić, że w trudnej sytuacji pomagamy obcym?
No ale nie zawsze. Co takiego zadziało się w tej sytuacji WSZYSCY POMOGLIŚMY?

UWAGA TERAZ BĘDĄ TYLKO MOJE DOMYSŁY 🙂

Od razu pomyślałam, że ewolucyjnie jesteśmy bardziej wrażliwi na cudze nieszczęście,a szczególnie na nieszczęście matek. Matkami od zawsze trzeba było się opiekować. Walczyć o ich dobro i wspierać.

Z drugiej strony istnieje też schemat dziecięcości, o którym pisałam na instagramie (zapraszam 🙂 ), on niejako popycha ludzi do opieki nad dziećmi.

A może po prostu jesteśmy wewnętrznie dobrzy? Na pewno nasze wewnętrzne motywacje też zadziałały; sumienie; podbudowa samooceny; wrażliwość…

Można tak gdybać w nieskończoność, ale najważniejsze jest żebyśmy naprawdę byli dobrze 🙂Komentarze
Brak komentarzy. Bądź pierwszą osobą, która rozpocznie dyskusję.
Dodaj komentarz
heart
O mnie
O mnie
Pani Sukienka to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Nazywam się Natalia i studiuję psychologię. Moją pasją jest moda i nauka, a znakiem rozpoznawczym - sukienka. Piszę bloga, żeby dzielić się z Wami moimi przemyśleniami o kobiecości, inspiracjami modowymi i ciekawymi faktami ze świata psychologii.
instagram panisukienka