Czy Bóg wybaczy Siostrze Bernadetcie? Reportaż mrożący krew w żyłach

Czytałam w życiu różne historie. Oglądałam filmy. Zastanawiałam się, jak można działać w tak bezlitosny sposób zabijając… ale opowieść o ośrodku Sióstr Bromeuszek przebił wszystko. Z niedowierzaniem czytałam o tym, że w 2007 roku Siostra okładała dzieci wieszakiem, a kolega gwalcił nocą i NIKT się tym nie zainteresował. Nauczyciele, kuratorzy, psychologowie… Co z Wami? Z opisu wynikało, że po dzieciach było widać, że coś jest nie tak… Gdzie był psycholog szkolny i dlaczego na to pozwolono?

Jak to możliwe, że przez lata tłumaczono brud i siniaki bójkami wychowanków? Ja mam tylko jeden wniosek. Nikt nie chciał tego widzieć.

Reportaż jest mocny, ponieważ możemy usłyszeć zeznania i wspomnienia dzieci. Możemy czytać o braku skruchy Siostry Bernadety. O systemie totalnym jakim jest zakon i sierociniec. O tym, że niektóre siostry nawet nie chciały bić, ale myślały, że muszą, więc zlecały to starszym chłopcom…

Dramatu tych dorosłych już dzieci nie da się opisać. Jest to dla nas przypomnienie, żeby mieć oczy szeroko otwarte i gdy jest źle nie bać się sprawdzać.

Konieczne do czytania jest skupienie i cisza.

Ocena 10/10

Komentarze
Milena
Dla mnie to jest jest również szok książka przewijala mi się przez ręce ale jeszcze nie miałam czasu do niej usiąść ale z tego co piszesz to muszę się zmobilizować :)
Pani Sukienka
Książka na pewno otwiera oczy :c
Dodaj komentarz
heart
O mnie
O mnie
Pani Sukienka to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Nazywam się Natalia i studiuję psychologię. Moją pasją jest moda i nauka, a znakiem rozpoznawczym - sukienka. Piszę bloga, żeby dzielić się z Wami moimi przemyśleniami o kobiecości, inspiracjami modowymi i ciekawymi faktami ze świata psychologii.
instagram panisukienka